Svarīga ziņa! Important message

Šomēnes es no šī bloga atvadīšos uz visiem laikiem. Līdz mēneša beigām ierakstus centīšos likt gan šeit, gan jaunajā blogā, bet pēc tam, tikai jaunajā. Tādēļ, ja vēlaties arī turpmāk lasīt manu blogu - sāciet to darīt http://sirdschukstiklusumaa.wordpress.com/
Paldies!

This month I'll say good-bye for ever to this blog. Till the end of this month I'll try to post both here and in my new blog, but after that, only in the new one. So, if you're willing to go on reading my blog - start doing it http://sirdschukstiklusumaa.wordpress.com/

Thank you!

pirmdiena, 2011. gada 31. janvāris

Pēc manis skumāt?

Ko? Kā ir? Skumāt?
Nebiju no bloglandes pazudusi no brīva prāta - mani izdzēsa! Tā kā manā blogā esot bijusi manīta "neparasta aktivitāte" un no mana e-pasta bija izsūtīts 1 spams (paroli nomainīju, vairs boti iekšā nelīdīs. Cerams.), tika izdzēsti VISI mani blogi. 21. janvārī pārnācu mājās no brīnišķīgi pavadītas dienas ar auklējamo un šokā paliku mēma - VISS izdzēsts!!! Un e-pastā jau ziņas, ka mani meklē un par mani uztraucas. Vakarnakt beidzot blogus man atdeva.

Ko tagad darīšu? Pirmkārt - regulāri eksportēšu blogus, lai vēlreiz saskaroties ar šādu problēmu, nebūtu jālauza galvu, vai izdosies atdabūt informāciju. Un iesaku arī jums eksportēt. Tas ir vienkārši!
Otrkārt, ļoti iespējams pāriešu uz wordpress. Lai arī līdz šim man ļoti patika, ka viss ir saistīts - albums pikasā, e-pasts gmailā un blogs šeit bloggerā -, bet tagad šaubos, vai joprojām tā ir. Tiklīdz sanāk kādas ziepes ar e-pastu (piemēram, kāds uzlauž paroli un izsūta spamu) tiek slēgts VISS. Gan blogi, gan albūmi, gan vietnes un noteikti arī dokumenti un pārējās google piedāvātā iespējas. Tomēr, ne viss man wordpress patīk un ir lietas, kas vēl jāapgūst.

Pagaidām - var piefiksēt adresi http://sirdschukstiklusumaa.wordpress.com/ Tā ir mana jaunā bloga adrese. Ja gadījumā te atkal ziņo, ka blogs ir dzēsts - meklējiet tur.
Kad/ja izlemšu pāriet tikai uz to blogu, noteikti te būs oficiāla ziņa un šejieni nedzēsīšu. Līdz tam - dublēšos abās vietās.

Tagad eju pārkopētun pārnest uz šo blogu ar atpakaļejošu datumu šajā laikā tapušos ierakstus wordpressā.

Attēls no šejienes

ceturtdiena, 2011. gada 27. janvāris

Mārtiņš Freimanis RIP


viņš starp mums vairs nedzīvo
viņš no mums ir aizlidojis
viņš ir mazliet savādāks
un hei -la -la -la..
/Viņš/


Naktī uz ceturtdienu Latvijas Infektoloģijas centrā miris grupas “Tumsa” līderis, komponists dziedātājs, aktieris un dzejnieks Mārtiņš Freimanis. Liepājā, Zivju ielā, pie ģitāras skulptūras līdzās Latvijas 1.rokkafejnīcai šodien tiks novietota mūziķa fotogrāfija, lai ikviens, kurš vēlēsies, varētu atnākt nolikt ziedus pāragri mirušā mākslinieka piemiņai.
7. februārī Mārtiņš Freimanis būtu svinējis savu 34. dzimšanas dienu.  /avots/

svētdiena, 2011. gada 23. janvāris

Diētiskais citronkēks

2 olas
3 nelieli citroni (apmēram 300 g. Ja ir lielāki citroni, tad ņem 2)
100g cukurs
200g milti
50g kokosriekstu skaidiņas
tējkarote cepamā pulvera
Citronus nomazgā un veselus liek vārīties. Vāra kādas 10-15 minūtes.
Kamēr citroni vārās, sakuļ olas ar cukuru.
Citronus sagriež uz vairākām daļām un izņem sēkliņas.
Citronus sablenderē daudz maz viendabīgā masā.
Sajauc citronu un olu masas, pieber miltus, kokosriekstu skaidiņas un cepamo pulveri, kārtīgi samaisa.  Formu izklāj ar cepamo papīru (vai ietauko, vai arī ņem silikona formu) un liek tajā mīklu.
Cep 200 grādos apmēram 20-25 minūtes līdz, iedurot ar sērkociņu, mīkla nelīp klāt.
Padzesē, apkaisa ar pūdercukuru un griež gabalos. Labu apetīti!
Piezīmes:
  • Produktu svari receptē doti aptuveni. Miltus liek tik daudz, lai mīkla sanāk pabiezā, ķepīgā konsistencē. Cukuru var likt nedaudz vairāk.
  • Formas izmērs ir apmēram 25x20cm, kēkss sanāca apmēram pirksta biezumā. Tātad drīzāk plātsmaize :D
  • Ja interesē kalorijas – ap 1530 kcal viss kēkss jeb 9 gabaliņi, katrā ap 170 kcal.
  • Garša ir izteikti citronīga, gan nedaudz rūgtena. Rūgtumu iespaido citrona mizas biezums. Tā kā cepu no šobrīd Maximā esošajiem akcijas citroniem, tiem miza ir stipri bieza. Ja miza būtu plānāka, kēkss būtu gardāks.
  • otrajā dienā garša ir vēl dievīgāka un citronīgāka.
Interesanti, kā garšotu apelsīnu kēkss? Vajadzētu būt labam.

sestdiena, 2011. gada 22. janvāris

ups

Viņa: Ja nu es pēkšņi nomirtu, tu atkal precētos?
Viņš: Protams, ka nē…
Viņa: Nē? Kāpēc nē? Tev nepatīk būt precētam?
Viņš: kādā sakarā tu tā saki?
Viņa: tādā sakarā, ka kā tev var patikt būt precētam, ja negribi atkal precēties?
Viņš: Nu labi…precētos, ja jau tev no tā vieglāk paliek
Viņa: (skumji) Аk… tad precētos..
Viņš: nu ja! Mēs tak tieši par to arī runājam!!
Viņa: un tu ar viņu gulētu mūsu gultā???
Viņš: a kur man tavuprāt ar viņu gulēt?
Viņa: un manu bilžu vietā piekārtu viņas bildes?
Viņš: Nu, domāju, ka jā…
Viņa: un tu viņai ļautu braukt ar manu mašīnu?
Viņš: Nē, viņai nav tiesību
Viņa: *klusums*
Viņš: Oj, jobcik……

/bilde un teksts no interneta/

Fui spambotiem

 /pārpublicēts no http://sirdschukstiklusumaa.wordpress.com/  /

Tā nu tas ir noticis, ka vakar blogger ir izdzēsis VISUS manus blogus, kas, protams, nebija nekādi saglabāti. Tagad zināšu, ka back-up ir jātaisa arī tad, ja ziepes netaisies vārīt un nekādus iemeslus nedodi, lai blogu vajadzētu dzēst.
Blogger pamatojums dzēšanai – “neparasta aktivitāte manā blogā”. Hmm… vienīgā aktivitāte, ko ievēroju, šogad publicēju rakstiņus 2-3 reizes nedēļā un tos pat kāds KOMENTĒ. Jā, varu piekrist – neparasta aktivitāte :D Katrā ziņā – blogger cilvēkiem jau lūdzu manus blogus pārskatīt, redzēsim, vai dabūšu atpakaļ.
Kas ir/būs šis blogs? Vēl nezinu. Vakar jau šur tur internetā paziņoju, ka pāriešu uz wordpress. Šorīt vairs nezinu. Papētīšu, kā man šī vieta patīk, parakšu, kādas te iespējas… Varbūt palikšu šeit. Vēl tas ir atkarīgs no tā, vai dabūšu atpakaļ vecos blogus. Ja dabūšu, tad mani interesēs variants ērti pārnest blogu no blogger uz šejieni. Ja to varēs, tad jau laikam palikšu šeit.
Visas ziņas, kas vecākas par šo, ir pārnestas no mana oriģinālā bloga.

trešdiena, 2011. gada 19. janvāris

horoskopi

Horoskopi ir daudz un dažādi. Ir ķīniešu, ir japāņu, ir erotiskie, ir darba, ir uztura horoskopi. Ir raksturojums konkrētam laika periodam un ir vienkārši personas raksturojums, ir pamācības, kā audzināt konkrētas zīmes mazuli, ir pamācības ko un kā dāvināt katrai zīmei, ir latgaļu horoskopi un vēl daudz dažādi. Šodien man parādīja diezgan neglaimojošu horoskopa zīmju raksturojumu. Burvīgi, beidzot uzzināju, kāpēc man ir maz draugu un neesmu vēl precējusies. Kurš gribēs pavadīt laiku ar šādu radījumu? (iepriekš atvainojos par rupjo valodu - ņivinovata ja, on sam prišol :D )
"Baidos parādīties jūsu acīs kā uzpirkts, bet zīmes Vēzis nav, vismaz man. Vēzis ir neizturams kretīns, vienmēr visiem noriebjas ar jautājumiem, tipa" "ja es iesēdīšos džakuzi pēc Pedro-Frančesko-Mudozvnodo, kurš, protams, masturbēja uz manu skaisto izskatu zem ūdens, vai es nepalikšu stāvoklī?". Pie tam Vēzi absolūti neuztrauc, ka viņam nav džakuzi un viņš vispār ir vīrietis. Nosliekts vienmēr iztēloties pasaules galu, baidīties no paša iedomām, krist panikā un skriet pie Jaunavas pēc mierinājuma. Uz neapdzīvotas salas protams ka nosprāgs no bada, tāpēc ka fiziski nevar apēst produktu, kurš nav ietīts polietilēnā, bet vaļājas, teiksim, zem palmas. Patīk drāzties, bet kaut kā bez uguntiņas. Pie tam, ja sagribēs, varēs piedot uguntiņu, bet pēc tam sevi "apēdīs", ka ir tā centies, bet bezjēdzīgi. Sievietes - Vēži - ir tieši tās sievietes, kuras skatās porno ar cerību, ak visi beigās apprecēsies. Patīk ilgi un neizturami muldēt par slimību tēmu un citām dzīves neveiksmēm, ar ko atbaida visus no sevis, izņemot Vēršus - viņi ir vēl neizturamāki jautājumos, kuri skar organismu. Uzticami, tāpēc ka baidzās no hlamīdijām un trihomonozes. Nosliekti uz dzeršanu un filozofiju - ne viens, ne otrs Vēžus līdz labam nenoved."


Taisnības labad jāatzīst, ka šis tas liekas trāpīts pareizi. Un kad palasīju par citām zīmēm, jāpiekrīt, ka arī tur ir trāpīts. Nu kaut vai par mežāžiem: " Neko nedarošs Mežāzis ir miris Mežāzis. Ja nav iespēja strādāt, tad vienalga izdomāss sev kaudzi dīvainu nodarbju." 
Tā nu ar smaidu pārlasu šos horoskopus un varu tik iesmiet, ka tik daudz patiesa (kaut pārsvarā negatīvā puse) ir  atklāts. 

Ja jau vēzis ir tik traģisks, tad jau nav brīnums, ka mana labākā draudzene ir "vēlviens zodiakāls pizģec" - tāds tādu saprot. 

Nu kā? Jums arī šķiet, ka horoskops nemelo? (nu, vismaz par kādu priekšnieku, bijušo, riebīgu kaimiņu vai vīramāti?)

otrdiena, 2011. gada 18. janvāris

Mārtiņa pankūkas

Sensenos laikos mēs ar omīti ar lielu interesi skatījāmies Mārtiņa Rītiņa TV virtuves raidījumus, smaidījām par "čuķ, čuķ peper un čiplok" un vērtējām vai Vincenta pagatavotos ēdienus mēs arī varam/gribam pagatavot. Viens mums ļoti iepatikās - lēts un ērti pagatavojams. Šis ēdiens mūsmājās tika dēvēts par Mārtiņa kartupeļiem (uz skaidiņrīves sarīvē kartupeļus, uzber "čuķ, čuķ sāl un peper" un bieži maisot cep uz pannas). Garšīgi, bet tā kā tie sanāca pa pusei sautēti, man īpaši tie nepatika, un likās, ka dažkārt ož pēc kūts.  Bet šobrīd man daudz labāk patīk no šiem kartupeļiem atvasinātas pankūkas, kas sanāk kraukšķīgas un nemaz nesmird.

Pankūkām vajadzēs:
kartupeļi
ola
drusku kartupeļu miltus
sāls
un eļļa cepšanai

Kartupeļus sarīvē skaidiņās, savāc vienā bļodas malā un mirkli pagaida, lai nedaudz nosūcas sula, kuru nolej. Kartupeļiem klāt piesit olu, pieber pāris ēdamkarotes kartupeļu miltus un sāli. Kārtīgi izmaisa un sakarsētā eļļā cep zeltainas pankūciņas.
Gatavas man garšo tāpat plikas, ir gardi arī ar krējumu. Par brūkleņu zapti gan šaubos, jo garša stipri atšķiras no klasiskām kartupeļu pankūkām.

pirmdiena, 2011. gada 17. janvāris

Paneļi - kopskats

Kā solīts, sabildēju visus trīs pabeigtos paneļus kopā. Tā kā vairumam ir radies maldīgs priekšstats par to izmēru, pieliku klāt arī mērlentu. Katra paneļa izmērs ir apmēram 29x10cm.
Visilgāk šuvās margrietiņas - šuvās lēni un ar lielām pauzēm. Visātrāk tapa gundegas - nepilnā mēnesī. Zvaniņi arī tapa apmēram mēnesi, nedaudz ilgāk un pa vidu bija pārtraukums.
Gribu šos paneļu rāmēt gaišos, smalkos neitrālos rāmjos ar gandrīz baltu paspartu un likt pie sienas virs gultas. Bet kad tas notiks, nezinu - grozies kā gribi, bet tam nauda neatliek.

sestdiena, 2011. gada 15. janvāris

piektdiena, 2011. gada 14. janvāris

otrdiena, 2011. gada 11. janvāris

Vakariņas ar noklausītām kotletēm

Reiz, stāvot autobusa pieturā, nejauši sadzirdēju kādas telefonsarunas sākumu, kas skanēja "Meitiņ, paklausies, kādu kotlešu recepti dabūju! Ļoti gardas, pilnīgi mutē kūst!..." Loģiski, ka mana uzmanība bija piesaistīta un tālāko sarunu noklausījos jau ar nodomu. Drīz arī izcepu un tiešām ir ļoti gardas!
Tad nu šoreiz viena ēdienreize: griķi ar mērci un kotletēm.

Jo vairāk sanāk runāt ar citiem par griķu pagatavošanas veidiem, jo vairāk varianti uzrodas. Tad nu padalīšos kā es vāru griķus. Es ņemu nepilnu krūzi griķus (uz 2 ēdājiem), apleju ar aukstu ūdeni un lieku vārīties. Tiklīdz uzvārās pieberu sāli, apmaisu, uzlieku vāku un ņemu nost no uguns. Pēc 15-20 minūtēm ir mīksti, irdeni un nepārvārīti. Parasti vakariņu gatavošanu sāku ar griķu uzvārīšanu, un tad, kamēr gatavoju pārējo, griķi gatavojas paši bez uzmanīšanas.

Kad cepu kotletes, tad cepšanas beigās top arī improvizētā mērce. Kotlešu masu (tādu, no kādas cepu kotletes) uz pannas apcep, pievieno nedaudz ūdens un garšvielas un beigās nedaudz krējuma. Var izmantot arī cepšanās procesā izjukušas kotletes, kuras saspaida uz pannas. Kotlešu masu uz katru ēdāju ņemu apmēram tik, cik vajag 1 kotletei.

Kotletēm vajadzēs:
malto gaļu
sēnes (noklausītajā receptē bija šampinjoni, bet es lieku rudenī lasītās sēnes)
pāris šķēles baltmaize (var likt rīvētu svaigu kartupeli)
krējums (oriģināli bija saldais, es lieku skābo)
sīpoli
pāris ķiplokdaiviņas
sāls, pipari

Precīzus daudzumus nepateikšu - cik gaļu, cik maizi un cik sēnes... es lieku tā, lai sēnes + krējumā izmērcēta maize ir apmēram tik pat daudz, cik maltā gaļa.

Tātad, pie gaļas piemaļ sīpolus, ķiplokus un sēnes, pie vienas gaļasmašīnas smērēšanas samaļ arī maizi, ko aplej ar pāris ēdamkarotēm krējuma. Pie iegūtās masas pieber sāli un piparus un pieliek tējkaroti mārrutkus, piemaisa izmirkušo maizi un kārtīgi izmaisa.

Cepot jāņem vērā, ka sēnēm (vismaz manējām) ir tendence ātri apbrūnēt.

Gatavās kotletes ir sulīgas un tiešām kūst mutē, bet sēņu garšu īpaši nejūt, tāpēc šīs kotletes var iebarot arī tiem vīriem un bērniem, kas, ieraugot sēnes, piesaka badastreiku.


svētdiena, 2011. gada 9. janvāris

Krāsnī cepti kartupeļi un burkāni

Kartupeļus un burkānus nomizo, sagriež vidēja izmēra gabalos, nedaudz apvāra bez sāls (kādas 2 minūtes no brīža, kad ūdens uzvārījies).

 Kamēr kartupeļi un burkāni vārās, bļodā ieber smalki sagrieztu sīpolu un kādu ķiploka daiviņu, pieber sāli un pielej drusku eļļu (apmēram ēdamkaroti uz porciju, varbūt nedaudz vairāk) vai mīkstu (vai izkausētu) sviestu un samaisa.

Kartupeļus nokāš un ieber bļodā un kārtīgi apmaisa, lai noklājas ar taukvielu maisījumu. 

Ber uz plāts un cep 200 grādos kādas 20-25 minūtes. Es sākot ar kādu 10. cepšanās minūti ik pa brītiņam izvelku plāti un apmaisu kartupeļus, lai no visām pusēm sanāk zeltaini brūni.
Man labāk garšo ar eļļu, nekā ar sviestu. Tad sanāk arī brūnāki. Sanāk bezgala gardi... tā garša... mmm... mēli var norīt. It sevišķi, ja ir ķiplociņš (šodien nebija,  bet tik un tā garšīgi)  un izskatās arī burvīgi. Ar eļļu sanāk brūnāki.

sestdiena, 2011. gada 8. janvāris

Sniega diena



Kukū! Kaimiņ, kas jauns jūspusē?
Ko, tu arī gribēji parunāties?

Iet sniegā? Nu nē!
Drusku sniedziņš dārzā
Vasaras tusiņu vieta.
Ja labi ieskatās, tad kaudzē var ieraudzīt augšējo stieni  dārza šūpolēm.
Tā sniega kaudze gan ir jau 2 reizes nostumta plakanāka un pieblietēta.
Kolosāla Rasas sejas izteiksme :)
Eira savā vasarnīcā :)









Pēc trakošanas jāķeras vien pie darba - sniega kaudzes pazemināšanas.
Galvenā uzraudze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Par mani

Mans fotoattēls
Dzimu, augu, visu savu līdzšinējo mūžu dzīvoju vēju (vētru), mūzikas un salauzto lietussargu pilsētā Liepājā... Te arī meklēju savu dzīves ceļu un pavadoni šajā ceļā. Laiku īsinu skatoties filmas, lasot grāmatas, darbojoties ar savām meitenēm (sune un kaķe), bet tomēr tam visam pāri ir krustiņošana. Esmu cilvēks ar savu reliģiju, kas nav ne īsti pagānu ne īsti kristiešu, tāpēc kristīgos simbolus nenēsāju un reliģiskās diskusijās cenšos neiesaistīties. Ja ir no kā un kam, tad mīlu gatavot un par dzīves lielākajām baudām uzskatu ēšanu un gulēšanu.

Arhīvs