Svarīga ziņa! Important message

Šomēnes es no šī bloga atvadīšos uz visiem laikiem. Līdz mēneša beigām ierakstus centīšos likt gan šeit, gan jaunajā blogā, bet pēc tam, tikai jaunajā. Tādēļ, ja vēlaties arī turpmāk lasīt manu blogu - sāciet to darīt http://sirdschukstiklusumaa.wordpress.com/
Paldies!

This month I'll say good-bye for ever to this blog. Till the end of this month I'll try to post both here and in my new blog, but after that, only in the new one. So, if you're willing to go on reading my blog - start doing it http://sirdschukstiklusumaa.wordpress.com/

Thank you!

svētdiena, 2011. gada 23. janvāris

Diētiskais citronkēks

2 olas
3 nelieli citroni (apmēram 300 g. Ja ir lielāki citroni, tad ņem 2)
100g cukurs
200g milti
50g kokosriekstu skaidiņas
tējkarote cepamā pulvera
Citronus nomazgā un veselus liek vārīties. Vāra kādas 10-15 minūtes.
Kamēr citroni vārās, sakuļ olas ar cukuru.
Citronus sagriež uz vairākām daļām un izņem sēkliņas.
Citronus sablenderē daudz maz viendabīgā masā.
Sajauc citronu un olu masas, pieber miltus, kokosriekstu skaidiņas un cepamo pulveri, kārtīgi samaisa.  Formu izklāj ar cepamo papīru (vai ietauko, vai arī ņem silikona formu) un liek tajā mīklu.
Cep 200 grādos apmēram 20-25 minūtes līdz, iedurot ar sērkociņu, mīkla nelīp klāt.
Padzesē, apkaisa ar pūdercukuru un griež gabalos. Labu apetīti!
Piezīmes:
  • Produktu svari receptē doti aptuveni. Miltus liek tik daudz, lai mīkla sanāk pabiezā, ķepīgā konsistencē. Cukuru var likt nedaudz vairāk.
  • Formas izmērs ir apmēram 25x20cm, kēkss sanāca apmēram pirksta biezumā. Tātad drīzāk plātsmaize :D
  • Ja interesē kalorijas – ap 1530 kcal viss kēkss jeb 9 gabaliņi, katrā ap 170 kcal.
  • Garša ir izteikti citronīga, gan nedaudz rūgtena. Rūgtumu iespaido citrona mizas biezums. Tā kā cepu no šobrīd Maximā esošajiem akcijas citroniem, tiem miza ir stipri bieza. Ja miza būtu plānāka, kēkss būtu gardāks.
  • otrajā dienā garša ir vēl dievīgāka un citronīgāka.
Interesanti, kā garšotu apelsīnu kēkss? Vajadzētu būt labam.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Par mani

Mans fotoattēls
Dzimu, augu, visu savu līdzšinējo mūžu dzīvoju vēju (vētru), mūzikas un salauzto lietussargu pilsētā Liepājā... Te arī meklēju savu dzīves ceļu un pavadoni šajā ceļā. Laiku īsinu skatoties filmas, lasot grāmatas, darbojoties ar savām meitenēm (sune un kaķe), bet tomēr tam visam pāri ir krustiņošana. Esmu cilvēks ar savu reliģiju, kas nav ne īsti pagānu ne īsti kristiešu, tāpēc kristīgos simbolus nenēsāju un reliģiskās diskusijās cenšos neiesaistīties. Ja ir no kā un kam, tad mīlu gatavot un par dzīves lielākajām baudām uzskatu ēšanu un gulēšanu.

Arhīvs