Svarīga ziņa! Important message

Šomēnes es no šī bloga atvadīšos uz visiem laikiem. Līdz mēneša beigām ierakstus centīšos likt gan šeit, gan jaunajā blogā, bet pēc tam, tikai jaunajā. Tādēļ, ja vēlaties arī turpmāk lasīt manu blogu - sāciet to darīt http://sirdschukstiklusumaa.wordpress.com/
Paldies!

This month I'll say good-bye for ever to this blog. Till the end of this month I'll try to post both here and in my new blog, but after that, only in the new one. So, if you're willing to go on reading my blog - start doing it http://sirdschukstiklusumaa.wordpress.com/

Thank you!

otrdiena, 2010. gada 16. novembris

Spēles telpās. Otrā daļa - mantas

Jau rakstot par klučiem, minēju, ka izmantojam kinderolu mantiņas un arī nelielas lellītes, lai apdzīvotu mūsu celtnes. Bet tas nav viss, ko mēs ar mantām darām. Kā jau pierasts ar mazām meitenēm, mēs auklējam gan bēbjus, gan mīkstās mantas, mēs tās mīļojam un audzinām, izģērbjam un apģērbjam, dakterējam un visādi citādi nodarbinām un apčubinām.

Ar mantām spēlējoties mēs cenšamies runāt par cēloņiem, sekām un pareizu rīcību. Ja manta pakrīt vai noveļas pa trepēm, tā, protams, raud. Tad mēs runājam - kāpēc raud? Kas noticis? Kas sāp? Ko tagad darīsim? Samīļojam mantu vai vedam pie daktera. Ja kāda manta iesit otrai (Gadās arī tā. Nu ir dienas, kad garastāvoklis slikts, tad arī mantas var kauties vai kost), tad atkal runājam par to, kāpēc sita, vai tā var darīt un kā jūtas tā manta, kurai sita un tamlīdzīgi. Tas viss notiek caur rotaļu, ka bērns nemaz nejūt, ka tiek mācīts.

Ar citām pieskatāmajām dāmām man ir nācies stundām ilgi likt puzles. Arī tā ir attīstībai laba nodarbe, jo tur attīstās gan precizitāte, gan vizuālā uztvere un tiek trenēti loģiskās domāšanas aizmetņi (loģiskā domāšana neesot attīstīta ātrāk par pamatskolas vecumu, bet tas netraucē to veidot jau no agras bērnības). Interesanti, ka šī nodarbe ir interesanta gan vienai divgadniecei, gan arī  divām tolaik apmēram 3.5gadīgām māsām, savukārt meitenei (3 gadi), ar kuru lieku klučus un auklēju lelles, puzles neinteresē praktiski nemaz.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Par mani

Mans fotoattēls
Dzimu, augu, visu savu līdzšinējo mūžu dzīvoju vēju (vētru), mūzikas un salauzto lietussargu pilsētā Liepājā... Te arī meklēju savu dzīves ceļu un pavadoni šajā ceļā. Laiku īsinu skatoties filmas, lasot grāmatas, darbojoties ar savām meitenēm (sune un kaķe), bet tomēr tam visam pāri ir krustiņošana. Esmu cilvēks ar savu reliģiju, kas nav ne īsti pagānu ne īsti kristiešu, tāpēc kristīgos simbolus nenēsāju un reliģiskās diskusijās cenšos neiesaistīties. Ja ir no kā un kam, tad mīlu gatavot un par dzīves lielākajām baudām uzskatu ēšanu un gulēšanu.

Arhīvs